Skip to content

earthandfire.nl

Digitaal archief over de Nederlandse popgroep Earth and Fire

Menu
  • Biografie
    • Bandleden
    • Bezettingen
  • Discografie
  • Songteksten
  • Optredens
    • Optredens jaren zestig
    • Optredens jaren zeventig
    • Optredens jaren tachtig
    • Optredens jaren negentig
  • Foto’s
    • Foto’s 1960-1970
    • Foto’s 1970-1980
    • Foto’s 1980-1990
    • Foto’s 1990-2000
    • Foto’s 2000-heden
  • In het nieuws
  • In Focus
  • Colofon
    • Over ons
    • Contact
Menu
Foto: Christel van Capelleveen

Polderpower: een ode aan de vrouwen in de nederpop

Geplaatst op 6 april 202519 mei 2025 door Redactie earthandfire.nl

Tim Treffers, journalist, muzikant, producer, nederpopkenner en mede-oprichter van deze website, presenteerde vandaag in de Melkweg in Amsterdam zijn boek Polderpower, waarin hij bijna vijftig Nederlandse zangeressen uit de nederpop een podium geeft. Een van deze vrouwen is – uiteraard – ook Jerney Kaagman.

Voor een volle zaal in poptempel de Melkweg — met een kleurrijk gezelschap van vrienden, familie, journalisten, uitgevers en zangeressen — presenteerde Tim zijn boek Polderpower. In zijn openingswoord vertelde hij over het ontstaan van zijn fascinatie voor de Nederpopvrouwen en dat er bij hem een poster van een vintage Hollandse vedette boven zijn bed hing: Jerney Kaagman. En dat er een feminist in hem schuilt.

Boekpresentatie Tim TreffersBoekpresentatie Tim Treffers
Openingswoord en overhandiging van het eerste exemplaar aan Angela Groothuizen

Het eerste exemplaar van Polderpower overhandigde Tim aan zangeres en presentatrice Angela Groothuizen, die met een knipoog liet weten vooral te hopen dat de afgekeurde foto van de Dolly Dots — al de hele middag samen met allerlei andere zangeressen op het scherm getoond — níét in het boek was terechtgekomen. Tot haar opluchting kon Tim dat bevestigen. Daarna werden de gasten getrakteerd op enkele optredens, zoals van zangeres Blackbird, die imponeerde met Lean on Me — de Engelstalige bewerking van Leun op mij van Ruth Jacott. Bijzonder was ook de vertolking van Angel from Montgomery door Cherry Wijdenbosch, een hertaling van het iconische nummer dat onder meer bekendheid kreeg in de versie van Bonnie Raitt. De middag werd afgesloten met een interview tussen Tim en zijn nicht Marloes Janssen, A&R creative manager bij Universal, die vertelde over de opmars van vrouwen in de muziekindustrie.

Voor zijn boek sprak Tim tientallen vrouwen die in 65 jaar Nederpopgeschiedenis hun stempel op de muziek drukten. Hij tekende hun verhaal op over grote dromen, doorbraken, roem, het gevecht om relevant te blijven, het maken van compromissen, en het staande blijven in een door mannen gedomineerde wereld. De zangeressen vertellen in interviews openhartig over hun ervaringen met grensoverschrijdend gedrag. Over de vrouwen die Tim niet meer heeft kunnen spreken door ziekte, overlijden of pensioen schreef hij een korte bio om een zo compleet mogelijk overzicht te bieden van ruim 65 jaar vrouwen in de nederpop. De historische inleidingen per decennia, de nauwkeurige selectie hits en obscure tips uit zijn eigen platenkast geven de verhalen een historische context. Het prachtige beeldmateriaal van gerenommeerde fotografen maakt het een rijk boek dat ongetwijfeld tot een standaardwerk over vrouwen in de nederpopmuziek zal uitgroeien.

Cherry
Cherry Wijdenbosch en vrienden

Tim maakte het boek met medewerking van o.a. Imca Marina, Bonnie St. Claire, Lenny Kuhr, Anita Meyer, Angela Groothuizen, Mathilde Santing, Frédérique Spigt, Lois Lane, Anita Doth, Trijntje Oosterhuis, Edsilia Rombley, Ellen ten Damme, Hind, Do, Berget Lewis, Roxeanne Hazes, Numidia El Morabet en Tabitha.

Tim Treffers (1988) is journalist, muzikant en nederpopkenner. Als zanger brak hij door in Japan, waar hij op tour ging en voor P-Vine Records drie albums opnam. Voor AVROTROS en NPO Radio 2 maakte hij met Carolien Borgers de podcastserie De Nederpopcast.

Het boek Polderpower is o.a. te bestellen via de website van Uitgeverij Noordboek – Van Gorcum.

Foto’s Gert Oosterhuis en Christel van Capelleveen

Category: In het nieuws

Bericht navigatie

← De bijzondere band van Klaas Smidt met Earth and Fire
In Focus: Earth and Fire Lightshow →

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram

Door de jaren heen

Earth and Fire 1970
Fotograaf Leo van der Noort
Earth and Fire 1970
Earth and Fire 1971
Earth and Fire 1971
Earth and Fire 1971
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Archive Universal Music
Bron: Archive Universal Music
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
1983, groep1983
Earth & Fire Leiden 8-9-1989 Foto Rob Verhorst

Over ons
Het platform earthandfire.nl is de nieuwsbron en het contactpunt van de voormalige band Earth and Fire. De redactie werkt onafhankelijk en bouwt aan het digitale archief van de band.

  • Facebook
  • Instagram
  • Een kleurrijk afscheid
  • In Focus: Earth and Fire Lightshow
  • Polderpower: een ode aan de vrouwen in de nederpop
  • De bijzondere band van Klaas Smidt met Earth and Fire
  • In Focus: Earth and Fire bandbussen

Wist je dat...
...Niko Venneker de fotograaf is van het hoesje van Seasons, de eerste single van Earth and Fire? Je vindt het in het boek Niko's Ikons.

Abonneer je op de nieuwsbrief Earth and Fire Echo's

©2025 earthandfire.nl