Skip to content

earthandfire.nl

Digitaal archief over de Nederlandse popgroep Earth and Fire

Menu
  • Biografie
    • Bandleden
    • Bezettingen
  • Discografie
  • Songteksten
  • Optredens
    • Optredens jaren zestig
    • Optredens jaren zeventig
    • Optredens jaren tachtig
    • Optredens jaren negentig
  • Foto’s
    • Foto’s 1960-1970
    • Foto’s 1970-1980
    • Foto’s 1980-1990
    • Foto’s 1990-2000
    • Foto’s 2000-heden
  • In het nieuws
  • In Focus
  • Colofon
    • Over earthandfire.nl
    • Contact
    • Nieuwsbrief Earth and Fire Echo’s
Menu
Jerney in de Toppop-clip van Weekend

Weekend 25 miljoen keer gestreamd

Geplaatst op 5 augustus 20265 augustus 2026 door Christel van Capelleveen

Ruim 45 jaar na de oorspronkelijke release heeft Weekend een nieuwe mijlpaal bereikt. Het nummer, afkomstig van het album Reality fills fantasy, is voor de 25 miljoenste keer gestreamd via Spotify.

Daarmee bewijst de grootste hit van Earth and Fire opnieuw zijn tijdloze karakter. Voor een Nederlandse band uit de jaren zeventig is 25 miljoen streams een uitzonderlijke prestatie. Slechts een handvol Nederpopgroepen uit die periode, zoals Golden Earring en Shocking Blue, weet hogere luistercijfers op Spotify te behalen.

Weekend verscheen eind oktober 1979 als eerste single van Reality fills fantasy. Het nummer werd geschreven door Gerard Koerts en groeide uit tot de grootste hit uit de carrière van Earth and Fire en bereikte de eerste plaats in Nederland en diverse andere Europese landen. Het succes leverde de band onder meer gouden en platina platen, een Gouden Harp en de Exportprijs op.

Ook op Spotify steekt Weekend met kop en schouders boven de rest van het repertoire uit. De nummer twee, Memories, staat momenteel op 5,8 miljoen streams. Daarmee is Weekend bijna vijf keer zo vaak beluisterd als het eerstvolgende nummer van de band. 

NummerSpotify streams*
1Weekend25 miljoen
2Memories5,8 miljoen
3 Storm and Thunder2,9 miljoen
4Maybe Tomorrow Maybe Tonight2,4 miljoen
5 Seasons2 miljoen
* Stand per 5 augustus 2026

Noot: Spotify telt streams per opname. Daardoor worden ook afspeelbeurten van dezelfde originele opname, mits ISRC-code en metadata hetzelfde zijn, op verzamelalbums meegeteld in het totale aantal streams.

Category: In het nieuws

Bericht navigatie

← #12 Earth and Fire Echo’s
Jerney Kaagman (79) overleden →

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram

Door de jaren heen

Earth and Fire 1970
Fotograaf Leo van der Noort
Earth and Fire 1970
Earth and Fire 1971
Earth and Fire 1971
Earth and Fire 1971
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Archive Universal Music
Bron: Archive Universal Music
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
Bron: Red Bullet
1983, groep1983
Earth & Fire Leiden 8-9-1989 Foto Rob Verhorst

Over ons
Het platform earthandfire.nl is al ruim 25 jaar de nieuwsbron en het contactpunt van de voormalige band Earth and Fire. De redactie werkt onafhankelijk en bouwt aan het digitale archief van de band. Het platform is niet organisatorisch verbonden aan fanclubs, evenementen of initiatieven die rond Earth and Fire worden georganiseerd.

  • Facebook
  • Instagram
  • Condoleance
  • Herinneringen aan Jerney
  • Jerney Kaagman (79) overleden
  • Weekend 25 miljoen keer gestreamd
  • #12 Earth and Fire Echo’s

Wist je dat...
... Earth and Fire op zondag 29 juli 1973 optrad in het Londense Alexandra Palace en dat het de eerste en tevens ook de laatste keer in Engeland was?

©2026 earthandfire.nl